Yeni Yıl Sana Huzur Getirsin

 

Yeni Yıl Sana Huzur Getirsin

Yeni Yıl Sana Huzur Getirsin

İclal Bayram GKL Mezunu

Hadi derin bir nefes al , yola koyul. Şimdi hayata güvenip ona teslim olma zamanı belki de. Sevgili kendim, bizler seni bu yıl çok yorduk, çok fazla üzüldük, çok fazla korktuk bizleri affet. Hoş geldin yeni yıl, huzurlu gel bizlere, yıl içinde bizimle birlikte huzur içinde kal, bizler de seni hiç olmadığı kadar huzur içinde yol edelim.

Geçen yıl bu zamanlarda yeni bir yıldan herkes gibi sende içinde tutamadığın bir heyecan ve beklentiler içerisinde miydin? Beklediğin o güzel beklentiler içerisinde neler senin istediğin gibi oldu? Bir liste yapmış mıydın mesela, gidilecek yerler, izlenecek filmler, dinlenecek müzikler, öğrenilecek işler gibi bunları aslında kendi beklentilerin doğrultusunda çoğaltabilirsin. Dünyaca zor bir süreç içinde bulunduğumuzun, bu yıl beklentilerimiz veya onu gerçekleştirmek için yaptığımız planların günü gününe tutmadığının farkındayım. Eğer ki yeni bir yıla girmeden önce bu yazımı okuyorsan öncelikle şunu bilmeni isterim, yalnız değilsin! Gerçekten değilsin! Önceki cümlelerimde söylediğim gibi dünyaca zorlu bir süreç içinde bulunuyoruz. O yüzden bilmeni isterim ki bu yıl güneşli havada kar sadece senin omuzlarına düşmedi, ve yine bilmeni isterim ki pencereyi açtığında dışarının sıcak havası içeri dolsa da hayatın o sert rüzgarı bir tek senin yüzüne vurmadı. Hadi kalk ayağa umut etme yılı olsun bu yıl! Şartlar bizim için ne kadar zorlaşsa da beklediğin o güzel planların için liste yapmaktan vazgeçme! Unutma ki listende ne kadar seçeneğin olursa içinde bulunduğun durumda yapabilecek olduğuna odaklanır ve bir tanesini gerçekleştirmiş olursun. 

Hadi derin bir nefes al , yola koyul. 

Sana iyi gelen duygularını bul, onları gerçekleştirebilmek için kendine daha fazla vakit ayır. Şimdi hayata güvenip ona teslim olma zamanı belki de. Sevgili kendim, bizler seni bu yıl çok yorduk,çok fazla üzüldük,çok fazla korktuk bizleri affet. Hoş geldin yeni bir yıl, huzurlu gel bizlere, yıl içinde bizimle birlikte huzur içinde kal,bizler de seni hiç olmadığı kadar huzur içinde yol edelim.

Benzer Gönderiler...

Yeni yıla son 30!

11. Yüzyıl’ın İngilteresi’nde, Coventry halkı, gece gündüz çalışmalarına rağmen Lord’un koyduğu vergiler altında ağır bir şekilde ezilmekte olup tüm kazançları vergiye gittiği için yokluk ve sefalet içinde yaşamlarını sürdürmekteymiş. Zaman zaman isyanlar gerçekleştirip bu durumun bir son bulmasını isteseler de mevcut durumu hiçbir şekilde değiştiremiyorlarmış. Lord ile birlikte yönetimde söz sahibi olan Lady, halktan yana bir tutum almış ve her fırsatta vergilerin indirilmesi yönünde Lord’u ikna etmeye çalışmış. Halktan ve Lady’nin yakınmalarından bunalan Lord, bu tavırları sonlandırmak ve Lady’nin itibarını zedelemek için Lady’e kabul etmeyeceğini düşündüğü bir teklif ile gitmiş; at sırtında, çırılçıplak bir şekilde tüm halkın önünde Coventry sokaklarını boydan boya dolaşması… Bu teklif üzerine halkı için Lady, atının üzerine çıkarak kendinden emin bir şekilde Coventry sokaklarında geçişini gerçekleştirmiş. Lady’nin bu halkçı ve soylu hareketine, halk büyük bir asaletle karşılık vererek evlerinden çıkmamış, sokakları boşaltmış ve dükkânlarını kapatmış. Sokakta olanlar ise başlarını eğip gözlerini kapayarak Lady’e saygılarını göstermiş. Lord, Lady’nin gördüğü saygı ve halkın sevgisi karşısında hayretler içerisinde kalarak verdiği sözü tutmuş, vergileri indirmiş… Lady, bu olaydan sonra cesareti ve kararlılığı ile nesilden nesile pek çok kişiye ilham; yüzyıllar boyunca hürriyetin, baş kaldırının, haksızlığa karşı duruşu ile toplumsal kurtuluşun simgesi olmuştur.

LİMON

Son zamanların popüler cümlelerinden olan ”Hayat sana limon verirse limonata yap” motivasyon cümlesini incelemek istiyorum.