SENDEN DAHA GÜZEL

 

SENDEN DAHA GÜZEL

SENDEN DAHA GÜZEL

İclal Bayram GKL Mezunu

"Ümitsizlik köyüne gitme, ümitler var. Karanlığa doğru yürüme, güneşler var." (Hz. Mevlana) Bu ülke için emek veren, sağlık sektörün de çalışan annem, babam ve ailem başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum..

Bir bilmecem var çocuklar, haydi sor sor. "Yorgunluk nedir bilmez, uykuyu gözü pek görmez,  gece ile gündüzü ayırt etmez, atom karınca misali bir koridordan diğer koridora koşar durur ama sevgisi çok umudu yıldızlar kadar, bil bakalım tonton gözlüklü, maskeli, kırmızı puantiyeli boneli bu kişi kimdir?

O 'Umut Veren Gözlerdir'.

O gözlere ithafen,

Biliyorum omuzlarına karlar yağıyor şuan, yüreğine sert ayazlar vuruyor, evini bıraktın geldin, ter karıştı tenine, kaldırdın dünyayı dertlerinin yerine muhakkak söylemişlerdir sana ama sen buz da olsan sakın erime, asırlık umutlarlardan tut, Naim'i hatırla hayatında yaşadığın o mutlu güzel günleri hatırla tut ve asla bırakma.

Tut, bırakma peşini, sarıl umutlarına çünkü sana söz yine baharlar gelecek, sana söz ışık sönmeyecek.
Söz, söz, söz, söz..

Sanma ki içindeki büyük korku bir sende var, sanma ki senin için dua eden sadece ailen var. Sağlık hizmetlerinde emek veren tüm sağlık çalışanları bilmelidir ki, ailenizin sizlere ettiği duaların yanında  83 milyonun duaları da var. Unutma süper kahramanların süper özellikleri vardır:

1)Uçmak (Koridordan koridora)

2)Güçlü olmak (Güneşli bir günde dışarı .. )

3)Zamanla yarışmak (Geceyi gündüz, gündüzü gece ..)

4)Suyun altında nefes almak (Maskenin altında günlerce nefes ..)

5)Kendini ve başkalarını iyileştirebilmek (serum+iğne+vit+...)

6)Süper hızlı olmak (Atom karınca misali ..)

7)Zamanda seyahat etmek (Aylardır  güzel anılarında.. )

8)İnsanları kontrol etmek (Sakin ol champ.. :) )

9)Iron Man olabilmek ( Yeşil beyaz karışımı kıyafet , beyaz zırh, güçlü ve akıllı Termometreler .. )

10)Kaygıyı ve korkuyu kontrol etmek ( " Dr. Fahrettin Koca" )

bu özelliklerden sende varsa bilmelisin ki sen hepimizin kahramanısın. Haydi Türkiye kahramanların için harakete geç! Şimdi ailesi veya da komşusu hastanede çalışan herkes için harekete geçme vakti, sonuçta insan neler yapar isteyince, bu zor değil diğerlerini düşününce. Öncelikle, üç yumurtayı kırmalısın sonra portakalları dilimle ince ince, göz kararı da biraz süt ve o cümle, ellerimle sana kek yaptım. Üzülürsün belki biraz görünce, sakın üzülme çünkü ben sana kek yaptım İyi ki Varsın/ız ! :)

Benzer Gönderiler...

Yeni yıla son 30!

11. Yüzyıl’ın İngilteresi’nde, Coventry halkı, gece gündüz çalışmalarına rağmen Lord’un koyduğu vergiler altında ağır bir şekilde ezilmekte olup tüm kazançları vergiye gittiği için yokluk ve sefalet içinde yaşamlarını sürdürmekteymiş. Zaman zaman isyanlar gerçekleştirip bu durumun bir son bulmasını isteseler de mevcut durumu hiçbir şekilde değiştiremiyorlarmış. Lord ile birlikte yönetimde söz sahibi olan Lady, halktan yana bir tutum almış ve her fırsatta vergilerin indirilmesi yönünde Lord’u ikna etmeye çalışmış. Halktan ve Lady’nin yakınmalarından bunalan Lord, bu tavırları sonlandırmak ve Lady’nin itibarını zedelemek için Lady’e kabul etmeyeceğini düşündüğü bir teklif ile gitmiş; at sırtında, çırılçıplak bir şekilde tüm halkın önünde Coventry sokaklarını boydan boya dolaşması… Bu teklif üzerine halkı için Lady, atının üzerine çıkarak kendinden emin bir şekilde Coventry sokaklarında geçişini gerçekleştirmiş. Lady’nin bu halkçı ve soylu hareketine, halk büyük bir asaletle karşılık vererek evlerinden çıkmamış, sokakları boşaltmış ve dükkânlarını kapatmış. Sokakta olanlar ise başlarını eğip gözlerini kapayarak Lady’e saygılarını göstermiş. Lord, Lady’nin gördüğü saygı ve halkın sevgisi karşısında hayretler içerisinde kalarak verdiği sözü tutmuş, vergileri indirmiş… Lady, bu olaydan sonra cesareti ve kararlılığı ile nesilden nesile pek çok kişiye ilham; yüzyıllar boyunca hürriyetin, baş kaldırının, haksızlığa karşı duruşu ile toplumsal kurtuluşun simgesi olmuştur.

LİMON

Son zamanların popüler cümlelerinden olan ”Hayat sana limon verirse limonata yap” motivasyon cümlesini incelemek istiyorum.